Stefan Mistrz

W ubiegłą sobotę, 21 października w Domu Parafialnym odbył się I Ministrancki Turniej w grę FIFA. Od chwili ogłoszenia zapisów zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie do walki o tytuł najlepszego ministranta stanęło szesnastu uczestników. Gracze zostali podzieleni na cztery grupy, w których rozgrywali po dwa spotkania (mecz i rewanż) w systemie „każdy z każdym”.

phoca thumb l 014

Starsi ministranci dość często spotykają się w swoich domach w celu pogrania na konsolach, dlatego też orientowali się w możliwościach swoich rówieśników. Jednak zagadką była dla nich forma młodszych kolegów. Tu przecież nie liczyła się przewaga wzrostu ani szybkość w dobieganiu do piłki. Ważniejsza była zręczność w obsłudze pada oraz znajomość możliwości technicznych zawodników w wybranych przez siebie drużynach. Te zaś można było dobierać dowolnie – ekipy narodowe, bądź klubowe. Sporo sympatyków miała oczywiście FC Barcelona, ale Borussia Dortmund, Brazylia czy Niemcy też miały swoje wzięcie.

phoca thumb l 003

W fazie grupowej nie zabrakło emocji jak również niespodzianek. W 48 meczach padły 142 bramki. Do fazy pucharowej weszło dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy.  Ćwierćfinałową  ósemkę stanowili: Damian Ziemiak, Szymon Urban, Stefan Chachoń, Karol Penkala, Karol Hudzikowski, Mateusz Młodecki, Mateusz Wyrzykowski oraz Michał Rebizant. Ten ostatni dostał się tam trochę „kuchennymi drzwiami”, gdyż Marcin Wysocki musiał zrezygnować z dalszej gry ze względu na obowiązki zawodowe. Niestety ćwierćfinały mają to do siebie, że przegrany musi pożegnać się z turniejem, a tylko zwycięzca przechodzi do dalszej fazy.  Parę półfinałową stworzyli: Damian Ziemiak i Stefan Chachoń, który po zaciętym meczu wygrał 3:2 i zameldował się w finale. Druga para półfinalistów to Karol Hudzikowski oraz Mateusz Wyrzykowski. Ich mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Karola.

phoca thumb l 005

Wielki Finał, na który wszyscy czekali, pomiędzy Karolem Hudzikowskim a Stefanem Chachoniem został rozegrany w trzech odsłonach. Pierwszy pojedynek wygrał Karol Hudzikowski 3:1. Drugą partię po trudnym meczu wygrał Stefan 3:2 i w „setach” był remis 1:1. Decydujące o losach turnieju, trzecie spotkanie ponownie wygrał Stefan Chachoń 2:1 i tym samym został historycznym, pierwszym Mistrzem Ministrantów par. św. Marii Magdaleny w grze FIFA 17. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejną edycję rozgrywek.

phoca thumb l 017

Dziękujemy pomysłodawcy imprezy, ks. Mariuszowi Nitce, a także głównemu organizatorowi, animatorowi Rafałowi Szuckiemu za dobrą zabawę we wspólnym gronie oraz smaczny grillowy poczęstunek.

Więcej zdjęć z turnieju do obejrzenia w GALERII