Remis sprawiedliwy

 W sobotnie popołudnie 23.05 na boisku przy Gimnazjum nr 1 rozegrany został mecz, w którym ministranci rywalizowali ze swoimi ojcami. Choć tradycja tych spotkań jest już kilkuletnia, to w tym roku były obawy o frekwencję ze strony rodzicielskiej. Skromny początkowo skład ojców na samym boisku niespodziewanie się powiększył i można było rozegrać  pełnowymiarowe spotkanie bez obaw o kondycję „starszych panów z brzuszkiem”  J Dodatkowo mieli wsparcie w postaci brata jednego z ministrantów, naszego kleryka Rafała i (co było nowością) jednego wysportowanego dziadka.

 

 

Wynik w tym meczu jest sprawą drugorzędną i ZAWSZE jest remisowy. Czasem ze wskazaniem na ministrantów (np. 10:5 czy też na styku 8:7) ale sędzia, czyli ks. Piotr Kędzior za każdym razem orzeka remis. W tym roku było jednak inaczej. Zawziętość obu drużyn była ogromna a walka o każdą piłkę sprawiła, że ksiądz-arbiter nie musiał naginać wyniku i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 4:4.

 

W tegorocznym meczu udział wzięli:

Ministranci: Chachoń Stefan, Grzesica Jakub, Hudzikowski Karol, Kosek Przemysław, Kupień Patryk,  Młodecki Mateusz, Penkala Karol, Seweryn Krzysztof, Węgrzynek Paweł, Wyrzykowski Mateusz, Wysocki Jakub, Występ Remigiusz, Ziemiak Damian

Ojcowie: Chachoń Łukasz, Grabowski Mariusz, Grzesica Piotr, Hudzikowski Grzegorz, Kościański Arkadiusz, Młodecki Daniel, Węgrzynek Krzysztof, Ziemiak Marek oraz gościnnie: Grzybek Leszek (dziadek P.Węgrzynka), Szucki Rafał (kleryk) i Wysocki Marcin (brat Jakuba)

 

Wieczorem grający ministranci z ojcami spotkali się w parafialnej altance by uzupełnić wypocone kalorie i podyskutować o meczu przy kiełbasce z grilla.

Więcej zdjęć z meczu można obejrzeć w GALERII